UUX2G2R2MNL1GS
NICHICON
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st73783386
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 2.2 µF |
| Case/Package | Aluminum |
| Diameter | 8 mm |
| Dissipation Factor | 0.25 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 8.001 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 6.3 µA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Polarity | Polar |
| Ripple Current | 27 mA |
| Ripple Current (AC) | 27 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 400 V |
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
| Weight | 799.995193 mg |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 1,000
MOQ:1,000
SPQ:500
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 1,999 | $0.261 |
| 2,000 - 3,499 | $0.242 |
| 3,500 - 7,499 | $0.229 |
| 7,500 - 19,999 | $0.219 |
| 20,000 - | $0.214 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



