UCL1E101MCL1GS
NICHICON
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st73783375
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.14 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 160 mΩ |
| Height | 7.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 7.6962 mm |
| Impedance | 160 mΩ |
| Introduction Date | 2009-08-31 |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 25 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 300 mA |
| Ripple Current (AC) | 600 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 25 V |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Width | 6.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 34,200
MOQ:900
SPQ:900
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 900 - 2,699 | $0.186 |
| 2,700 - 4,499 | $0.171 |
| 4,500 - 10,799 | $0.16 |
| 10,800 - 27,899 | $0.153 |
| 27,900 - | $0.15 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



