UCD1J471MNQ1MS
NICHICON
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st73783374
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 470 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 16 mm |
| Dissipation Factor | 0.08 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 16.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 16.51 mm |
| Impedance | 82 mΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 296.1 µA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB, Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 1.41 A |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 63 V |
| Voltage Rating | 63 V |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 6,875
MOQ:250
SPQ:125
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 250 - 499 | $0.931 |
| 500 - 874 | $0.861 |
| 875 - 2,124 | $0.813 |
| 2,125 - 5,499 | $0.776 |
| 5,500 - | $0.76 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



