R5F212BASDFP#V2
RENESAS
RoHS狀況:PBF
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st73550794
Date Code:22/23+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs Micro controllers |
| Manufacturer | RENESAS |
| Series | R8C/2x/2B |
| Core Processor | R8C |
| Core Size | 16-bit |
| Speed | 20 MHz |
| RAM Size | 7K x 8 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 96KB(96K x 8) |
| Number of I/O | 55 |
| Data Converters | A/D 12x10b; D/A 2x8b |
| Peripherals | Por, Pwm, Voltage Detection, Wdt |
| Connectivity | I2C, LINbus, SIO, SSU, UART/USART |
| Oscillator Type | Internal |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.2V ~ 5.5V |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 64-LFQFP(10x10) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 9
MOQ:9
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 9 - 89 | $79.463 |
| 90 - 449 | $79.121 |
| 450 - 899 | $79.027 |
| 900 - | $78.903 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



