91999-0499
MOLEX
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st73540961
Date Code:22/23+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| China RoHS | Compliant |
| Color | Natural |
| Contact Material | Nickel, Silver |
| Contact Plating | Silver, Tin |
| Country of Origin | IN |
| Current Rating | 16 A |
| Depth | 14.9 mm |
| Fastening Type | Latch |
| Gender | Male |
| Glow Wire Compliant | Compliant |
| Height | 13 mm |
| Housing Color | Natural |
| Housing Material | Nylon |
| Insulation Material | Nylon |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Right Angle, Vertical |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 5 mm |
| Plating | Nickel |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | Solder, Through Hole |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 6,304
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $1.207 |
| 10,000 - | $1.203 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



