71436-1164
MOLEX
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st73539760
Date Code:22/23+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Case/Package | Metal |
| China RoHS | Compliant |
| Color | Natural |
| Connector Type | Plug |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 30 mΩ |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 1 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Glow Wire Compliant | Non-compliant |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Pitch | 1 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Mated Stacking Heights | 14 mm |
| Max Current Rating | 1 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 64 |
| Number of Contacts | 64 |
| Number of Pins | 64 |
| Number of Positions | 64 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Vertical |
| Pitch | 1 mm |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040 |
| Stack Height | 8 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 100 V |
| Voltage Rating (AC) | 100 V |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Width | 35.9 mm |
| Working Voltage | 100 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 13
MOQ:13
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 13 - 129 | $13.309 |
| 130 - 649 | $13.065 |
| 650 - 1,299 | $12.99 |
| 1,300 - 6,499 | $12.934 |
| 6,500 - 12,999 | $12.921 |
| 13,000 - 25,999 | $12.906 |
| 26,000 - | $12.887 |
| - | - |



