52271-2679
MOLEX
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st73537718
Date Code:22/23+
文件
商品說明
| China RoHS | Compliant |
| Contact Location | Bottom |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Country of Origin | JP |
| Current Rating | 500 mA |
| Depth | 6.7 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Natural |
| Housing Material | Nylon |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Lead Pitch | 1 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 26 |
| Number of Contacts | 26 |
| Number of Pins | 26 |
| Number of Poles | 26 |
| Number of Positions | 26 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Tape and Reel |
| Pitch | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Stackable | No |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Wire/Cable Type | Flat Flex |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 2,250
MOQ:250
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 250 - 2,499 | $4.744 |
| 2,500 - 12,499 | $4.733 |
| 12,500 - | $4.724 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




