43160-3104
MOLEX
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st73535504
Date Code:22/23+
文件
商品說明
| Case/Package | SMC |
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 18 A |
| Diameter | 7.5 mm |
| Gender | Male |
| Glow Wire Compliant | Compliant |
| Housing Color | Black |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Poles | 4 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 7.5 mm |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 3.18 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating (AC) | 100 V |
| Voltage Rating (DC) | 600 V |
| Wire/Cable Gauge | 18 AWG |
| Working Voltage | 600 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 3,020
MOQ:500
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 500 - 4,999 | $2.932 |
| 5,000 - | $2.921 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




