39-01-2221
MOLEX
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st73534082
Date Code:22/23+
文件
商品說明
| China RoHS | Compliant |
| Color | Natural |
| Connector Type | Male Pin, Pin, Plug, Power, Rectangular |
| Contact Gender | Male |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Country of Origin | US |
| Depth | 23.9 mm |
| Fastening Type | Ramp |
| Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Gender | Male |
| Housing Color | Natural |
| Housing Material | Nylon |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 4.2 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 years ago) |
| Material | Nylon |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 600.6 kV |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Panel, Snap-In |
| Number of Contacts | 22 |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Poles | 22 |
| Number of Positions | 22 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 4.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 4.191 mm |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 11.6 mm |
| Working Voltage | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 2,267
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $1.455 |
| 10,000 - | $1.45 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




