0456040.DR
文件
商品說明
| Approvals | cULus |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Current Rating | 40 A |
| Depth | 4.45 mm |
| Fuse Current | 40 A |
| Height | 4.445 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 1.05 mΩ |
| Voltage Rating | 72 V |
| Voltage Rating (DC) | 60 V |
| Width | 4.445 mm |
| Working Voltage | 60 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 193
MOQ:16
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 16 - 64 | $4.60 |
| 65 - 184 | $3.78 |
| 185 - | $3.443 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




