GBPC608-E4/51
VISHAY
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st73497078
Date Code:22/23+
文件
商品說明
| Average Rectified Current | 6 A |
| Capacitance | 90 pF |
| Case/Package | Module |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Contact Plating | Nickel |
| Current Rating | 6 A |
| Element Configuration | Single |
| Forward Current | 6 A |
| Forward Voltage | 1 V |
| Height | 5.08 mm |
| Introduction Date | 2006-06-27 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 months ago) |
| Max Forward Surge Current (Ifsm) | 175 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Output Current | 3 A |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 800 V |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Max Surge Current | 175 A |
| Min Breakdown Voltage | 800 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Screw, Through Hole |
| Number of Elements | 4 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Terminals | 4 |
| Output Current | 6 A |
| Packaging | Bulk |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 175 A |
| Peak Reverse Current | 5 µA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Reverse Standoff Voltage | 800 V |
| Schedule B | 8541100080 |
| Voltage Rating (DC) | 800 V |
| Width | 16 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 609
MOQ:100
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $7.614 |
| 1,000 - 4,999 | $7.586 |
| 5,000 - 9,999 | $7.577 |
| 10,000 - | $7.564 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




