TPS62802YKAR
Texas Instruments
RoHS狀況:N/A
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st73496518
Date Code:N/A
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs Power regulators -DC/DC switching regulators |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Output Type | Variable (Fixed) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Input (Min) | 1.8 V |
| Voltage - Output (Max) | 3.3 V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V(1.8V) |
| Current - Output | 1.0A |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 4MHz |
| Topology | Buck |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Product Overview | IC REG BUCK ADJ/1.8V 1A 6DSBGA |
| Function | Step-down (Buck) |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C(TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 6-DSBGA(1.05x0.70) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 1,000
MOQ:1,000
SPQ:3,000
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $1.835 |
| 10,000 - | $1.833 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



