RFN20NS6STL
ROHM
RoHS狀況:PBF
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st73494377
Date Code:22/23+
文档
商品說明
| Average Rectified Current | 20 A |
| Case/Package | TO-263-3 |
| Element Configuration | Common Anode |
| Forward Current | 20 A |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 600 V |
| Max Reverse Voltage (DC) | 600 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 3 |
| Number of Terminals | 3 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 100 A |
| Peak Reverse Current | 10 µA |
| Reverse Recovery Time | 60 ns |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 774
MOQ:250
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 250 - 2,499 | $4.185 |
| 2,500 - 12,499 | $4.174 |
| 12,500 - | $4.165 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




