EEUFC1J101
PANASONIC
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st73493873
Date Code:13+
文件
商品說明
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 10 mm |
| Dissipation Factor | 8 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 256 mΩ |
| Height | 13.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 12.4968 mm |
| Impedance | 256 mΩ |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Leakage Current | 63 µA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 535 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 63 V |
| Voltage Rating | 63 V |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 597
MOQ:597
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 597 - 5,969 | $0.963 |
| 5,970 - 29,849 | $0.959 |
| 29,850 - 59,699 | $0.955 |
| 59,700 - | $0.954 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




