FMMT491ATA
DIODES
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st73491054
Date Code:22/23+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Category | Discrete semiconductors Discrete single |
| Manufacturer | DIODES |
| Transistor Type | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Maximum) | 40 V |
| Current - Collector Interrupt (max) | 100 nA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1.0 A |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 300 @ 500mA/5V |
| Frequency-transition | 150MHz |
| Power - Maximum | 500 mW |
| Vce saturation (max) @lb, Ic | 500mV@100mA/1A |
| Product Overview | TRANS NPN 40V 1A SOT23-3 |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 150°C(TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | SOT-23-3 |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 10,859
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $1.00 |
| 10,000 - 49,999 | $0.995 |
| 50,000 - | $0.994 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



