UUA1H470MNL1GS
NICHICON
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-3
Management ID:st72708054
文件
商品說明
| Capacitance | 47 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 8 mm |
| Features | General Purpose |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.0076 mm |
| Lead Diameter | 1.1 mm |
| Lead Pitch | 3.1 mm |
| Leakage Current | 23.5 µA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 170 mA |
| Ripple Current (AC) | 170 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 1,000
MOQ:8
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 8 - 79 | $1.299 |
| 80 - 399 | $1.16 |
| 400 - 799 | $0.712 |
| 800 - 3,999 | $0.67 |
| 4,000 - 7,999 | $0.656 |
| 8,000 - 15,999 | $0.619 |
| 16,000 - 31,999 | $0.614 |
| 32,000 - | $0.611 |




