NFM21PC105B1A3D
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 1 µF |
| Case/Package | 0805 |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Current | 4 A |
| Current Rating | 4 A |
| DC Resistance (DCR) | 20 mΩ |
| Depth | 1.25 mm |
| Height | 950 µm |
| Insulation Resistance | 500 MΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 4 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Flat |
| Thickness | 850 µm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 10 V |
| Voltage Rating | 10 V |
| Voltage Rating (AC) | 10 V |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Width | 1.25 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 11
MOQ:11
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 11 - 109 | $0.927 |
| 110 - 549 | $0.53 |
| 550 - 1,099 | $0.474 |
| 1,100 - 5,499 | $0.469 |
| 5,500 - 10,999 | $0.437 |
| 11,000 - 21,999 | $0.429 |
| 22,000 - 43,999 | $0.428 |
| 44,000 - | $0.424 |



