LQM18FN1R0M00D
文件
商品說明
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQM18 |
| Type | Multilayer |
| Current Rating (Amps) | 150mA |
| Current - Saturation (Isat) | 150mA |
| Inductance | 1 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 120MHz |
| DC Resistance (DCR) | 260mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0603(1608メートル法) |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 1,259
MOQ:34
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 34 - 339 | $0.301 |
| 340 - 1,699 | $0.248 |
| 1,700 - 3,399 | $0.192 |
| 3,400 - 16,999 | $0.155 |
| 17,000 - 33,999 | $0.153 |
| 34,000 - 67,999 | $0.148 |
| 68,000 - 135,999 | $0.142 |
| 136,000 - | $0.14 |




