SP8M21HZGTB
ROHM
RoHS狀況:PBF
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st72695370
Date Code:22/23+
文档
商品說明
| Category | Discrete semiconductors Arrays |
| Manufacturer | ROHM |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 45 V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 6A(TA), 4A(TA) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1400pF @ 10V, 2400pF @10V |
| Power - Max | 2W(Ta) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 25mOhms @ 6A, 10V, 46mOhms @ 4A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 1mA |
| Gate charge (Qg) when Vgs is applied (max) | 21.6nC @ 5V, 28nC @ 5V |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Configuration | NおよびPチャンネル |
| Operating Temperature Range | 150°C(TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-SOP |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 4,682
MOQ:100
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $7.655 |
| 1,000 - 4,999 | $7.627 |
| 5,000 - 9,999 | $7.617 |
| 10,000 - | $7.604 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




