RD3L140SPFRATL
ROHM
RoHS狀況:PBF
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st72695055
Date Code:22/23+
文档
商品說明
| Category | Discrete semiconductors Discrete single |
| Manufacturer | ROHM |
| FET Type | P-Channel |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4V, 10V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 14A(TA) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1900 pF @ 10 V |
| Power Dissipation (Max) | 20W(Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 84mOhms @ 14A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3V @ 1mA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 27 nC @ 10 V |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Operating Temperature Range | 150°C(TJ) |
| Applications | Car Mounting |
| Automotive | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | TO-252 |
| Technology | Mosfet (Metal Oxide) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 9,600
MOQ:500
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 500 - 4,999 | $3.511 |
| 5,000 - | $3.501 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




