SH8JB5TB1
ROHM
RoHS狀況:PBF
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st72694935
Date Code:22/23+
文档
商品說明
| Category | Discrete semiconductors Arrays |
| Manufacturer | ROHM |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 40 V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 8.5A(TA) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 2870pF @ 20V |
| Power - Max | 1.4W(Ta) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 15.3mOhms @ 8.5A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 1mA |
| Gate charge (Qg) when Vgs is applied (max) | 51nC @ 10V |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Configuration | 2Pチャンネル(デュアル) |
| Operating Temperature Range | 150°C(TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-SOP |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 15,396
MOQ:500
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 500 - 4,999 | $4.132 |
| 5,000 - | $4.121 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




