5650963-4
TE CONNECTIVITY
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st72669662
Date Code:22/23+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Gender | Female |
| Contact Plating | Gold, Tin |
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 10.6 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Grey |
| Housing Material | Polymer |
| Insulation Material | Polymer |
| Insulation Resistance | 1 TΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Columns | 32 |
| Number of Contacts | 96 |
| Number of Pins | 96 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 96 |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Signal Positions | 96 |
| Operating Force | 945.2 mN |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Termination | Solder |
| Termination Post Length | 3.3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 183
MOQ:100
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - | $113.307 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



