5352115-1
TE CONNECTIVITY
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st72669348
Date Code:22/23+
文件
商品說明
| Connector Type | Connector, Pin, Receptacle |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Current Rating | 1.5 A |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Grey |
| Housing Material | PBT |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Make First / Break Last | Yes |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Current Rating | 1.5 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 500 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Columns | 11 |
| Number of Contacts | 55 |
| Number of Positions | 55 |
| Number of Rows | 5 |
| Orientation | Right Angle |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| Pitch | 2 mm |
| Plating | Gold |
| Plating Thickness | 1.27 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Row Spacing | 2 mm |
| Sealable | No |
| Shielding | Yes |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 500 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 503
MOQ:100
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - | $224.488 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




