1-487526-1
TE CONNECTIVITY
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st72666231
Date Code:22/23+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Receptacle, Socket |
| Contact Gender | Female |
| Contact Style | Socket |
| Current Rating | 2 A |
| Depth | 13.71 mm |
| Dielectric Material | Polyethylene |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Height | 13.7 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 5 GΩ |
| Introduction Date | 1996-08-01 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Mating Alignment | With |
| Mating Connector Lock | With |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Cable, Free Hanging |
| Number of Contacts | 12 |
| Number of Pins | 12 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Sealable | No |
| Shielding | No |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Voltage Rating | 300 V |
| Wire/Cable Type | Flat Flex |
| Wire Gauge (Max) | 28 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 28 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 2,575
MOQ:500
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 500 - | $25.892 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



