5597-08CPB7F
MOLEX
RoHS狀況:RoHS2
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-3
Management ID:st72459927
文件
商品說明
| China RoHS | Compliant |
| Contact Material | Bronze, Tin |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Country of Origin | JP |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 5 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Height | 9.8 mm |
| Housing Color | Natural |
| Insulation Resistance | 500 MΩ |
| Lead Pitch | 1.25 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Circuits | 8 |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Poles | 8 |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Right Angle, Vertical |
| Pitch | 1.25 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|85 |
| Stackable | No |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 200 V |
| Voltage Rating (AC) | 200 V |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Width | 5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 114
MOQ:10
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 10 - 99 | $1.04 |
| 100 - 499 | $0.593 |
| 500 - 999 | $0.537 |
| 1,000 - 4,999 | $0.50 |
| 5,000 - 9,999 | $0.492 |
| 10,000 - 19,999 | $0.487 |
| 20,000 - 39,999 | $0.482 |
| 40,000 - | $0.482 |




