IR2110STRPBF
INFINEON
RoHS狀況:RoHS2
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-3
Management ID:st72459811
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs Gate Drivers |
| Manufacturer | INFINEON |
| Gate Type | IGBT/N-Channel MOSFET |
| Channel Type | Independent |
| Input Type | Non-Inverting |
| Driven Configuration | Half Bridge |
| Voltage - Supply | 3.3V ~ 20V |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 6V/9.5V |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 2A/2A |
| Rise / Fall Time (Typ) | 25ns/17ns |
| Number of Drivers | 2 |
| Product Overview | IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 16SOIC |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 150°C(TJ) |
| Applications | Industrial |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 16-SOIC |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 3,569
MOQ:1
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $7.792 |
| 10 - 49 | $3.94 |
| 50 - 99 | $3.382 |
| 100 - 499 | $3.009 |
| 500 - 999 | $2.935 |
| 1,000 - 1,999 | $2.879 |
| 2,000 - 3,999 | $2.851 |
| 4,000 - | $2.842 |




