LTC3025EDC-1#TRMPBF
ANALOG DEVICES
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st72459350
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Case/Package | DFN |
| Dropout Voltage | 85 mV |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Voltage | 3.6 V |
| Min Input Voltage | 900 mV |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 400 mV |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 6 |
| Number of Regulators | 1 |
| Operating Supply Current | 50 µA |
| Output Current | 500 mA |
| Output Voltage | 3.6 V |
| Output Voltage Accuracy | 2 % |
| Polarity | Positive |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



