UCD1V101MNL1GS
NICHICON
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st70544033
Date Code:22+
文件
商品說明
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 8 mm |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.4902 mm |
| Impedance | 160 mΩ |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 600 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 35 V |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 10,000
MOQ:2,000
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2,000 - 19,999 | $0.423 |
| 20,000 - 99,999 | $0.421 |
| 100,000 - 199,999 | $0.421 |
| 200,000 - | $0.42 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




