DS1302S+T&R
MAXIM
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st70524928
Date Code:24+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs RTC |
| Manufacturer | MAXIM |
| Type | Clock/Calendar |
| Memory Size | 31B |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Battery | 2V ~ 5.5V |
| Current - Timekeeping (Max) | 0.3μA ~ 1μA @ 2V ~ 5V |
| Time Format | Hh:Mm:Ss (12/24 Hour) |
| Date Format | YY-MM-DD-dd |
| Interface | 3-Wire Serial |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ 70°C |
| Features | Leap Year, Nvsram, Trickle Charger |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-SOIC |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 4,000
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $1.539 |
| 10,000 - | $1.534 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



