IPB60R360P7ATMA1
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
商品說明
| Category | Discrete semiconductors Discrete single |
| Manufacturer | INFINEON |
| Series | CoolMOS? P7 |
| FET Type | N-Channel |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 600V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 9A(Tc) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 555 pF @ 400 V |
| Power Dissipation (Max) | 41W(Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 360mOhms @ 2.7A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 140μA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 13 nC @ 10 V |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 150°C(TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | PG-TO263-3 |
| Technology | Mosfet (Metal Oxide) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 37,000
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 1,999 | $1.439 |
| 2,000 - 2,999 | $1.355 |
| 3,000 - 3,999 | $1.149 |
| 4,000 - | $1.087 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



