XAL6060-103MEC
COILCRAFT

RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-3
Management ID:st70451805
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | COILCRAFT |
| Series | XAL60XX |
| Type | Molded |
| Current Rating (Amps) | 7A |
| Current - Saturation (Isat) | 7.6A |
| Inductance | 10 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 14MHz |
| DC Resistance (DCR) | 29.82mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Automotive | AEC-Q200 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.258"L x 0.250"W(6.56mm x 6.36mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.240" (6.10mm) |
| Material - Core | メタルコンポジット |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



