UVK1E102MPD1TD
NICHICON
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st70450581
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 1 mF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 10 mm |
| Dissipation Factor | 0.16 % |
| Height | 16 mm |
| Height - Seated (Max) | 17.4752 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 860 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 25 V |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



