UCM1V101MCL1GS
NICHICON
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st70450510
文件
商品說明
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Diameter | 6.3 mm |
| Height | 5.8 mm |
| Height - Seated (Max) | 6.096 mm |
| Impedance | 260 mΩ |
| Lead Pitch | 2.2 mm |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Ripple Current | 300 mA |
| Ripple Current (AC) | 300 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 35 V |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Weight | 320.009417 mg |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




