UWX1V100MCL1GB
NICHICON
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st67952178
Date Code:23+
文件
商品說明
| Capacitance | 10 µF |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 5 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Height | 5.4 mm |
| Height - Seated (Max) | 5.4102 mm |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 1.3 mm |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 29 mA |
| Ripple Current (AC) | 29 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 35 V |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (AC) | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Weight | 4.535924 g |
| Width | 5.3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 600
MOQ:600
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 600 - 5,999 | $0.756 |
| 6,000 - 29,999 | $0.752 |
| 30,000 - 59,999 | $0.748 |
| 60,000 - | $0.747 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




