UCW1H101MNL1GS
NICHICON
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st67951848
Date Code:25+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 8 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Features | General Purpose |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.0076 mm |
| Impedance | 530 mΩ |
| Leakage Current | 50 µA |
| Life (Hours) | 7000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 175 mA |
| Ripple Current (AC) | 350 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 8.3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 223
MOQ:223
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 223 - 2,229 | $0.816 |
| 2,230 - 11,149 | $0.81 |
| 11,150 - 22,299 | $0.803 |
| 22,300 - 111,499 | $0.797 |
| 111,500 - 222,999 | $0.794 |
| 223,000 - 445,999 | $0.792 |
| 446,000 - | $0.792 |
| - | - |



