TPS40210DGQR
Texas Instruments
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st67950680
Date Code:23+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Case/Package | HTSSOP EP |
| Duty Cycle | 95 % |
| Height | 1.1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Duty Cycle | 95 % |
| Max Frequency | 1 MHz |
| Max Input Voltage | 52 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 6 A |
| Max Output Voltage | 260 V |
| Max Supply Voltage | 52 V |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 1.5 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 10 |
| Output Current | 400 mA |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 260 V |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Switching Frequency | 1 MHz |
| Thickness | 1.02 mm |
| Topology | Boost, Flyback, SEPIC |
| Weight | 23.501755 mg |
| Width | 3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 19,700
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $0.909 |
| 10,000 - 49,999 | $0.904 |
| 50,000 - | $0.903 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



