TL072IDR
Texas Instruments
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st67947702
Date Code:25+
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Amplifier Type | J-FET |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |
| Current - Input Bias | 65 pA |
| Current - Output / Channel | 1.4 mA |
| Current - Supply | 1.4 mA(x2Channel) |
| Gain Bandwidth Product | 5.25 MHz |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 13 V/μs |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C(TA) |
| Applications | Catalogue |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-SOIC |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 30,000
MOQ:3,000
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3,000 - 29,999 | $0.106 |
| 30,000 - 149,999 | $0.106 |
| 150,000 - 299,999 | $0.105 |
| 300,000 - 1,499,999 | $0.105 |
| 1,500,000 - | $0.104 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




