SN74HCT273NSR
Texas Instruments
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st67943459
Date Code:23+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs Flip-flops |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | 74HCT |
| Type | D-Type |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Output Type | Non-Inverting |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Current - Output High, Low | 4 mA/4 mA |
| Current - Quiescent (Iq) | 8μ A |
| Input Capacitance | 3 pF |
| Clock Frequency | 37 MHz |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 29ns @ 5.5V/50pF |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Number of Elements | 1 |
| Function | Master Reset |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C(TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | 20-SO |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 16,000
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $0.658 |
| 10,000 - 49,999 | $0.653 |
| 50,000 - | $0.652 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



