AD8803ARZ-REEL
ANALOG DEVICES
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st67911665
Date Code:20+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs DA converters DAC |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Series | TrimDACR |
| Reference Type | External |
| Output Type | Voltage - Unbuffered |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Settling Time | 600ns(Typ) |
| Number of D/A Converters | 8 |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5/±0.25 |
| Architecture | R-2R |
| Data Interface | SPI |
| Number of Bits | 8 |
| Product Overview | IC DAC 8BIT V-OUT 16SOIC |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 16-SOIC |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 2,500
MOQ:100
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $21.324 |
| 1,000 - 4,999 | $21.296 |
| 5,000 - | $21.274 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



