AD5686RARUZ
ANALOG DEVICES
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st67910143
Date Code:23+
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs DA converters DAC |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Series | nanoDAC+R |
| Reference Type | External/Internal |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 1.8V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Settling Time | 8μs |
| Number of D/A Converters | 4 |
| INL/DNL (LSB) | ±2/±1(Max) |
| Architecture | String Dac |
| Data Interface | SPI/DSP |
| Number of Bits | 16 |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 16-TSSOP |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 500
MOQ:100
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $48.633 |
| 1,000 - | $48.582 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




