BCR8PM-12LG#B00
RENESAS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-2
Management ID:st67859994
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Case/Package | TO-220-3 |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper, Tin |
| Element Configuration | Single |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 8 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | OBSOLETE (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 600 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RMS Current (Irms) | 8 A |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



