NFM41PC155B1E3B
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 1.5 µF |
| Case/Package | 1806 |
| Current Rating | 6 A |
| Depth | 1.6 mm |
| Height | 1 mm |
| Insulation Resistance | 300 MΩ |
| Max Current Rating | 6 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 1806 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Width | 1.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



