DE2F3KY103MA3BM02F
MURATA
RoHS狀況:N/A
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st67858355
Date Code:2023
文件
商品說明
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | KY |
| Capacitance | 10000 pF |
| Voltage - Rated | 250VAC |
| Lead Style | Straight |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Ratings | X1, Y2 |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | F |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.551"Dia(14.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.669" (17.00mm) |
| Package / Case | Radial, Disc |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




