353293-3
TE CONNECTIVITY
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st67823179
文件
商品說明
| Color | Natural |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Current Rating | 2 A |
| Depth | 6 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Natural |
| Housing Material | Nylon |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Mating Retention | With |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 5.05 kV |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Cable , Free Hanging |
| Number of Contacts | 3 |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 1.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Sealable | No |
| Termination | IDC, IDT |
| Voltage Rating | 50 V |
| Wire/Cable Type | Discrete |
| Wire Gauge (Max) | 28 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 26 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 20,000
MOQ:20,000
SPQ:20,000
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 20,000 - 199,999 | $0.172 |
| 200,000 - | $0.172 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




