1-178288-4
TE CONNECTIVITY
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st67823035
文件
商品說明
| Approvals | UL |
| Body Material | Glass, PET, Polyester |
| Color | Black |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Receptacle, Socket |
| Contact Style | Socket |
| Depth | 22.8 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 22.7838 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Nylon |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 221 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -67 °C |
| Mount | Cable , Free Hanging |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 3.80746 mm |
| Preloaded | No |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Sealable | No |
| Termination | Crimp |
| VDE Tested | No |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Width | 7.1374 mm |
| Wire/Cable Gauge | 16 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 12,000
MOQ:100
SPQ:50
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $1.688 |
| 1,000 - 4,999 | $1.651 |
| 5,000 - 9,999 | $1.643 |
| 10,000 - 49,999 | $1.638 |
| 50,000 - | $1.633 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




