1-175218-5
TE CONNECTIVITY
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st67823029
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Connector System | Wire-to-Wire |
| Connector Type | Socket |
| Contact Current Rating | 15 A |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Retention | With |
| Contact Style | Socket |
| Current Rating | 15 A |
| Depth | 3.7 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 4 mm |
| Insulation Diameter | 2.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 221 °C |
| Min Operating Temperature | -67 °C |
| Mount | Cable |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Terminals | 1 |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8536695050 |
| Sealable | No |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Wire/Cable Type | Discrete |
| Wire Gauge (Max) | 20 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 16 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 1,200
MOQ:300
SPQ:100
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 300 - 2,999 | $0.624 |
| 3,000 - 14,999 | $0.616 |
| 15,000 - 29,999 | $0.611 |
| 30,000 - 149,999 | $0.607 |
| 150,000 - 299,999 | $0.606 |
| 300,000 - | $0.606 |
| - | - |
| - | - |



