RQ5A040ZPTL
ROHM

RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-3
Management ID:st67711744
Date Code:N/A
文档
商品說明
| Category | Discrete semiconductors Discrete single |
| Manufacturer | ROHM |
| FET Type | P-Channel |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 12V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 1.5V, 4.5V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 4A(TA) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 2350 pF @ 6 V |
| Power Dissipation (Max) | 700mW(Ta) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 30mOhms @ 4A, 4.5V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1V @ 1mA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 30 nC @ 4.5 V |
| Vgs (Max) | ±10V |
| Operating Temperature Range | 150°C(TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | TSMT3 |
| Technology | Mosfet (Metal Oxide) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 192
MOQ:29
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 29 - 289 | $1.204 |
| 290 - 1,449 | $1.198 |
| 1,450 - 2,899 | $1.123 |
| 2,900 - 14,499 | $1.066 |
| 14,500 - 28,999 | $1.03 |
| 29,000 - 57,999 | $1.021 |
| 58,000 - 115,999 | $1.016 |
| 116,000 - | $1.014 |




