IPC100N04S5L1R1ATMA1
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Category | Discrete semiconductors Discrete single |
| Manufacturer | INFINEON |
| Series | OptiMOS? |
| FET Type | N-Channel |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100A(Tc) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 8250 pF @ 25 V |
| Power Dissipation (Max) | 150W(Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 1.1 mOhms @ 50A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2V @ 90μA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 140 nC @ 10 V |
| Vgs (Max) | ±16V |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 175°C(TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | PG-TDSON-8-34 |
| Technology | Mosfet (Metal Oxide) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 10,000
MOQ:5,000
SPQ:5,000
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 5,000 - | $1.249 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



