LT1963AEST-1.5#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS狀況:N/A
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-4
Management ID:st67696381
Date Code:N/A
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Case/Package | SOT-223 |
| Dropout Voltage | 340 mV |
| Height | 1.7 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 1.5 A |
| Min Current Limit | 1.6 A |
| Min Input Voltage | 2.1 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Nominal Output Voltage | 1.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Number of Regulators | 1 |
| Operating Supply Current | 1 mA |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 1.5 V |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Positive |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 63 dB |
| Quiescent Current | 1 mA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Width | 3.71 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 234
MOQ:1
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 4 | $6.497 |
| 5 - 9 | $5.116 |
| 10 - 29 | $4.497 |
| 30 - 49 | $4.085 |
| 50 - 59 | $4.002 |
| 60 - 99 | $3.982 |
| 100 - 199 | $3.941 |
| 200 - | $3.91 |



