UHE1A103MHD
NICHICON

RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st67693545
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 10 mF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 16 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.19 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 38 mΩ |
| Height | 40 mm |
| Height - Seated (Max) | 40.005 mm |
| Impedance | 13 mΩ |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 7.493 mm |
| Leakage Current | 1 mA |
| Life (Hours) | 8000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 4.08 A |
| Ripple Current (AC) | 4.08 A |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 10 V |
| Voltage Rating | 10 V |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 195
MOQ:19
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 19 - 189 | $4.933 |
| 190 - 949 | $4.824 |
| 950 - 1,899 | $4.75 |
| 1,900 - 9,499 | $4.694 |
| 9,500 - 18,999 | $4.667 |
| 19,000 - 37,999 | $4.656 |
| 38,000 - 75,999 | $4.649 |
| 76,000 - | $4.644 |



